Akce a srazy

Baraba 2009

Baraba 2009 Baraba 2009 – lednový sraz čtyřkolek a motorek na zasněžené dráze
Již po druhé a opět v lednu jsme vyhlásili setkání příznivců dvou nebo čtyř kol na trati v pískovně BARABA nedaleko Mělníka u obce Vlíněves. Počasí se rozhodlo, že nám bude příznivé a tak datum 17. leden v odpoledních hodinách bylo myslím dobrou volbou. Sníh a lehký mrazík, tak co víc si přát.

Tak jsme se sešli.
Nebydlím daleko, tak jsem skočil na čtyřkolku a se synem a jeho kamarádem jsme vyrazili. Oběd tlačil břišní partie a museli jsme to vylítat, jinak bychom se na jaře asi prostorově nepoznali. Na Barabě u crossové tratě bylo již několik skalních jezdců, kteří již zdolávali překážky a úskalí členité krajiny. Postupně přijížděli další a další jezdci, až nás průběžně bylo více než třicet. Zajímavostí bylo, že čtyřkolky zcela ovládly počtem toto setkání a motorka byla zastoupena jedním místním jezdcem. No což, oni ti motorkáři jsou asi ve fázi příprav na jezdeckou sezonu a lednová akce je zřejmě, zcela nepřipravené, zaskočila.
Ač by se mohlo zdát, že když tuto akci pořádáme ve spolupráci se serverem Motochina.cz, budou zde jen stroje z výrobních hal čínské produkce. Ne, nenechte se mýlit, je to vlastně setkání příznivců čtyřkolek a motorek, kde značka výrobce nehraje v žádném případě hlavní slovo. Bylo velice pěkné, když si majitel čínské čtyřkolky předával informace s majiteli renomovaných japonských nebo jiných světově známých značek. Je to skutečně o lidech a o té zábavě. Jezdilo se a povídalo se a jezdilo se a …..
Probíhal zde také test čtyřkolek. Byli jsme velmi zvědaví na pracáka 300 ccm 4x4 Patriot od firmy V.D.O. MOTO, a StreetBoy si pojezdil novou čtyřkolku STUNT 300 Shineray od firmy PNK motors. Měli jsme zde jedinečnou možnost posouzení Patriota 4x4 s vlajkovou lodí kanadského výrobce Can-am - Outlander 800, kde k překvapení mého i ostatních, Patriot si žádnou ostudu neuříznul. Jo už slyším hlasy, jak můžete srovnávat takové dvě čtyřkolky, ale myslím, že tady šlo spíše o porovnání toho, co dokáže menší pracovní čínská čtyřkolka v porovnání se čtyřkolkou s velkým objemem motoru a v plné výbavě. Ale o tomto testu bude samostatný článek
Taky jsme slibovali čaj a buřty a slib jsme dodrželi. Sice elektrocentrála měla menší problém s prasklou hadičkou u přívodu benzínu, ale čaj nám vlažný uvařila. Příjemný oheň zapraskal a zavoněly buřty, jaká krásná zimní poezie. Děkujeme Radkovi Šorbanovi za tohle nádherné zakončení naší zimní akce. Tak se na vás na všechny těšíme opět příští rok na akci BARABA 2010 a doufáme, že budou zastoupené i nějaké motorky v hojném počtu.

Fotky z akce Baraba 2009 naleznete ve fotogalerii Zde >>>

| Vydáno dne 11. 02. 2009 | 11118 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Online jsou
Vyhledávání

Vyhledat text

Naše akce
>>> Moto china cup 2010
>>> Moto china cup 2009
>>> Sraz - Baraba 2009
>>> Moto china cup 2008
>>> Sprint 200m minibike&scooter 2008
>>> Baraba 2008 - akce čínských strojů

Created in PHPRS © 2007 - 2013. Programed by: Marty. Desing & programed by: Majaka CZ.