Moto china cup 2008

Moto china cup 2008 - první závod

Moto china cup 2008 - první závod - Zálužany u Chabařovic 26.4. 2008

Tak máme první závody za sebou a musím přiznat, že bylo na co koukat. Doufám, že se mnou i ostatní budou souhlasit. Počasí se parádně vyvedlo a závodní atmosféra byla všude kolem nás. Po registracích závodníků se trénovalo a trénovalo. Však to asi každý potřebuje, pozná se trať, stroj se zahřeje a závodnická nervozita opadne. A pak se jezdilo na plný pecky.
A1-open kategorie:
Dirt bike nebo Pit bike - jak kdo používá označení - byla plná tvrdé jízdy a jezdci si opravdu nic nedarovali. Došlo na pár karambolů a nějaké pády se taky udály, ale všichni nakonec dojeli do cíle bez vážnějších zranění nebo poruch motorek. Dopolední i odpolední závod byl plný napětí a vyrovnaných výkonů a musel se jet ještě třetí rozjezd, pro správné určení umístění a přidělení bodů v závodním seriálu.
Am-junior kategorie:
Mladí závodníci do 14-ti let na čínských motorkách ukázali všem, že nám roste do budoucna velmi silná motocrossová základna. Tvrdé souboje a nádherné předjížděcí manévry, že by se ani ostřílení závodníci nemuseli stydět. Také bylo pádů a nějaké strkanice, ale žádný pláč nebyl slyšet a všechny motorky opět bez větších problémů dorazily do cíle v obou závodech.
B1-open kategorie:
Tato čtyřkolková kategorie měla nejméně závodníků a ještě ke všemu dvě čtyřkolky nesplnily podmínky čínských strojů, takže jsou mimo klasifikaci v seriálu o body. Je veliká škoda, že nepřijeli všichni, kteří se předem nahlásili a nechali si i zaregistrovat startovní čísla pro seriál.
Bm-junior kategorie:
Malé čtyřkolky a mladí závodníci. Byl to boj v obou závodech. Škoda jen, že se nepovedla větší účast, ale i tak se naši nejmladší borci asi nejvíce líbili. Bylo znát, že malé dětské čtyřkolky bez některých úprav mají pár problémů. Padajících řetězů bylo nespočítaně. Ale všichni malí závodníci jeli s velkým nasazením a s odhodláním vyhrát.
Už se těšíme na další závody. Tyhle proběhly za velmi krásného počasí s nádhernou atmosférou a pohodou všech zúčastněných. Doufáme i ve vzrůstající účast závodníků a jejich strojů. Je škoda, že to všem nahlášeným nevyšlo a nemohli se dostavit, snad příště.
Fotky ze závodů jsou ve fotogalerii a výsledková listina na hlavní stránce Moto china cup 2008.

Výsledky: zde >>>