KoMoRa 2013 - seriózní ohlédnutí účastníka za akcí (Kovbojovo Motoranch 2013)

>, Téma: Akce a srazy, Zdroj: www.50ccm.net, Vydáno dne: 29. 07. 2013

Text: Radek Pospíšil //\\ Foto: Radek P., Kára J.

Motoranch 2013 KoMoRa 2013 - seriózní ohlédnutí účastníka za akcí (Kovbojovo Motoranch 2013)

Hned v záhlaví prozradím, že má reportáž si klade dva velké cíle. První z nich je potěšit účastníky tohoto výjimečného víkendu trochou retrospektivy na ně samotné okem zúčastněného pozorovatele. Druhým neméně důležitým cílem je frustrovat ty, kteří ze svých malicherných důvodů dali přednost jiné, bezpochyby méně zábavné činnosti a teď toho právem litují ;)


Motoranch 2013 Akce se konala jako již tradičně pod záštitou milovníka kapesních motorek Jarmila Káry (alias Kovboje) v Cítově na Mělnicku. Nejnadšenější z účastníků se sešli už v pátek, ovšem hlavní část programu se odehrávala v sobotu. Dorazil jsem jako jeden z prvních, takže jsem měl dostatek času shlédnout všechny přijíždějící stroje a pohovořit s jejich hrdými majiteli. Dle očekávání, většinové zastoupení měli motocykly Monkey a Gorilla, ovšem naštěstí počet ostatních strojů byl rovněž nemalý, což mně jako "zatím" neMonkeystu potěšilo (přeci jen jsem měl obavu, že tam budu s mým "autobusem" příliš vyčnívat).

Motoranch 2013 Všichni dojeli, někteří však jen tak tak.

Hned po příjezdu bylo jasné, že někteří účastníci podcenili domácí přípravu stroje. Mezi nejzajímavější závadu patřilo téměř upadlé zadní kolo na jedné Gorille, která svého pána dovezla na místo opravdu z posledních sil. Naštěstí servisní četa v podobě Vaška Starosty a dodaný materiál z blízké Kovbojovy dílny pomohly obratně s opravou Gorilly, aby se mohla bezstarostně zúčastnit spanilé jízdy.
Po tiskovce a hromadném focení pro místní "Timesy", došlo na udílení cen. Rozdány byly ceny v kategoriích:
- cena za nejhezčí moto - Méca
- cena nejvzdálenějšího účastníka - Yetti
a v neposlední řadě pohotově organizátory zařazená cena a poděkování za ochotu a pomoc s opravami strojů, kterou obdržel Vašek Starosta.
Děkujeme sponzorovi Kovbojovi za pěkné ceny pro motorky.

Motoranch 2013 Motoranch 2013

Motoranch 2013


Volná zábava v kovbojském stylu.

No jistě, střílelo se ze všeho možného na všechno možné. Některým to šlo, některé to bavilo, někteří se vymlouvali na nepřesnost zbraní a někteří jim to věřili. Já například jsem si poprvé v životě vystřelil ze šestiraňáku, který byl tak malý, že by se dal s trochou snahy spolknout :), no a netrefil jsem nic.
Samozřejmě, házelo se i lasem některým to šlo, některé to bavilo ... . Nutno přiznat, že mnozí se vymlouvali na to, že se býk příliš mračí, laso se příliš kroutí, vítr moc fouká a tak... , ale zábava byla a o to přeci jde ;).

Motoranch 2013 Motoranch 2013
Motoranch 2013


Spanilá jízda Kokořínskem

byla bezpochyby zlatým hřebem programu. Shromáždění strojů trvalo trochu déle, než bylo v plánu, vinnou byla ne a ne chytající jedna zlobivá monkey, takže jsme si volnou chvíli krátili drážděním rychlopalů dle hesla komu to víc řve, ten je větší borec. Když už jsme se začali dusit a už to vypadalo, že v modrém oparu plynových splodin všichni odplujeme na dlouhou pouť bez návratu, Kovboj zavelel a vyrazili jsme na cestu. Exkluzivní počasí a krásná krajina Kokořínska doprovázeli naši spanilou jízdu. Zastavovali jsme u hradu Kokořín a v Harasově kde jsme si prohlédli zbytky sklepení skalního hradu vytesané ve skalní stěně.

Motoranch 2013 Motoranch 2013
Motoranch 2013


Gulášek a klobásky patří k radostnému zakončení,

slibovaná kuřata se sice nekonala, avšak kovbojova vajíčková snídaně byla v dostatečném množství, a guláš a klobásy byly a potěšily nejeden hladový žaludek.

Pokud mám akci shrnout z pohledu návštěvníka, velmi mile mne překvapila vyspělost účastníků. Nezaznamenal jsem žádné narcistické výlevy, povyšování rádoby odborníků, skupinkování podle "náboženských" frakcí ani jiné nectnosti, které dokáží pokazit atmosféru nejednoho zájmového srazu. Vše probíhalo přátelsky, nenuceně a příjemně. Nutno dodat, že mě osobně, kromě velmi milé společnosti a skvěle strávené soboty pomohla tato akce ujasnit si, jak se bude vyvíjet moje Monkey budoucnost.
Motoranch 2013 Motoranch 2013
Motoranch 2013


Z pestré přehlídky strojů se mi vyprofilovaly hrubé rysy mé budoucí kapesní motorky. Bude to zcela jistě Gorilla, například proto, že vetší nádrž se na delších cestách hodí. Bude mít určitě hliníkové kufry a bude mě mít ráda alespoň tak, jako já ji.

No a teď už dost řečí a pojďme nasát atmosféru z nasbíraných fotografií.
Fotogalerie

P.S.: Pro ty, kteým jsem slíbil odkaz na můj web a nečtete tento článek zrovna na něm, tak je to www.50ccm.net

Tak se na vás těším zas někdy příště.
Radovan Pospíšil - www.50ccm.net